İnternetten Para Kazanma: Saçmalık Değil ! 10 Gerçek Yöntem

Rate this post

Biliyorum, internetten para kazanma ile ilgili bugüne kadar bir çok reklam, yazı ve söylenti duydunuz ya da okudunuz.

ÖNEMLİ NOT: EN İYİ PARA KAZANMA SİSTEMİ OLAN VE EĞİTİM SETİ BULUNAN BİR KAZANCI KİM İSTEMEZ? TIKLA VE BİLGİ EDİN! MÜKEMMEL KANITLI KAZANÇLAR

 

Ve eminim siz de fark etmişsinizdir ki, internetten para kazanma üzerine yazılan nerede ise tüm yazılar nasıl para kazacanağınız değil, internet üzerinden para kazanmak için hangi kitabı ya eğitim setini almanız gerektiği ile ilgili saçma sapan yazıalrdan ibaret.

Evet saçma sapan !

Anket doldurarak internetten para kazanın ya da clickbank ile tıklayarak para kazanın gibi insana hiç bir şey katmayan, katmadığı gibi gerçekten para kazandırmayan saçma sapan yöntemlerden ibaret.

Ne demek istediğimi google’a internetten para kazanmak yazıp, ilk sayfada yer alan tüm içeriklere göz attığınızda çok daha iyi anlayacaksınızdır.

Ancak bu yazı diğer internetten para kazanma yazılarına kıysala çok farklı olacak !

Çünkü;

Bu yazımda sizlere internet üzerinden para kazanma adına en sağlıklı sonuçlar alabileceğiniz, en garanti yöntemlerden bahsedeceğim !

Bu yazımda size 2 şey garanti ediyorum !

1-Hemen altta listelediğim 10 internet üzerinden para kazanma yöntemi de gerçekten para kazanabileceğiniz en sağlıklı ve en garanti yöntemlerden oluşacak.
2-Ve bu yazı bugüne kadar okuduğunuz en karlı yazı olacak !

Fiverr

İnternetten Para Kazanma Yönemleri - Fiverr

İnternetten Para Kazanma Yolları – Fiverr

İnternetten para kazanmak adına çok en iyi sonuçlar alabileceğiniz platformlardan bir tanesi Fiverr.

Peki Fiverr Nedir ?: İnsanların yaptıkları üretimleri en az 5 dolar karşılığında satışa sundukları bir platform. Üretimden kastım ise daha çok insanların yetenekleri.

Ne gibi yetenekler ? Biraz daha açar mısın ?

 • Animasyonlar
 • Video Introları
 • Logo Dizaynı
 • Afiş Dizaynı
 • İnfografik Yapımı
 • Çeviri
 • Reklam & Pazarlama
 • Sanat & Eğlence

Gibi ve neredeyse aklınıza gelebilecek her konu ile ilgili yapılan üretimler. Biraz daha spesifik örnekler verirsem, sitenin tam olarak nasıl bir platform olduğunu daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum.

Örnek satışlar;

 • 5 Dolar karşılığında istediğiniz metni göğsüme yazıp, HD fotoğrafımı çekebilirim. ( Gig Detayları )
 • 5 Dolar karşılığında size modellik yapabilirim ( Gig Detayları )
 • 5 Dolar karşılığında şaka bir videoda sana ya da istediğin kişiye aşık olacağım. ( Gig Detayları )

Siz de Fiverr‘da yeteneğinizin olduğu herhangi bir alanda bir ürün üretebilir ve yeteneğiniz ile internetten para kazanmak adına ciddi bir adım atabilirsiniz.

Tabii ne kadar yaratıcı olursanız, ürünlerinizin satılma ve internetten satış yaparak para kazanma şansınız da o kadar yüksek olacaktır.

Blog Açmak

İnternet Üzerinden Para Kazanmak - Blog Açmak

İnternetten Para Kazanmak – Blog Açmak

İnternetten para kazanmak adına yapabileceğiniz bir diğer girişim ise benim yaptığım gibi bir blog açmak.

Peki blog açarak internetten para kazanmak mümkün mü ?

Kesinlikle !

Blogdan para kazanmak hemde ayda 10.000 TL başlıklı yazımı takip ederek, blogdan nasıl para kazanıldığı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

#Türkiye’de blog yazarak ayda 10.000 TL kazanan blog yazarları tanıyorum. Keza ben de blogumdan elde ettiğim gelir  sayesinde beyaz yakalı olarak çalıştığım full zamanlı işimi bırakıp, artık sadece bu işi yapıyorum.

İyi de blog açmak için teknik bilgi gerekir ? … Ben nasıl blog açılır bilmiyorum ki …

Hayır !

Blog açmak için kesinlikle teknik bir bilgi gerekmez. Hatta en ufak bir kodlama bilgisi bile gerektirmez. Günümüz teknolojisinde artık bir site kurmak ya da blog açmak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Profesyonel bir blog açmak yarım saatinizi dahi almaz.

Blog nasıl açılır başlıklı yazımı adım adım takip ederek siz de kolaylıkla bir blog açabilirsiniz. Keza yazımı hiç bir detayı atlamadan yazdım. Eğer ki bir noktada problem yaşarsanız, benden 7/24 ücretsiz destek alabilirsiniz.

SadeceON

İnternet Üzerinden Para Kazanma - SadeceOn

İnternetten Para Kazanmak – SadeceOn

İnternetten para kazanma adına bir diğer alternatifiniz ise SadeceOn. Zaten siteye girer girmez nasıl bir platfrom olduğunu anlayacaksınızdır.

Evet, Fiverr‘ın yerli versiyonu.

Fiverr baz alınarak oluşturulmuş bu yerli girişimde yine internetten para kazanmak adına en sağlıklı platfromlar arasında geliyor.

#Eğer Fiverr‘dan iş yapamayacak kadar ingilizce bilgisine sahip değilseniz, alternatif olarak kesinlikle sadeceOn’da internet üzerinden para kazanmak adına şansınızı deneyebilirsiniz.

Bionluk

Bilgisayar Başında Para Kazanmak - Bionluk

İnternetten Para Kazanma Yolları Nedir – Bionluk

Bir diğer Fiverr baz alınarak oluşturulmuş yerli alternatif ise, Bionluk. İnternetten üzerinden para kazanmak adına en sağlıklı sonuçlar alabileceğiniz bir diğer platform.

Türkiye’de binlerce kullancısı olan bu platfrom üzerinden yine yeteneklerinizi bir ürün haline çevirebilir ve internet üzerinden para kazanma istediğinizi eyleme dökebilirsiniz.


Not: Eğer sadeceON, bionluk, fiverr gibi platformlar üzerinden internetten para kazanmak istiyorsanız, eğer biraz ingilizceniz varsa, tercihinizi kesinlikle Fiverr‘dan yana yapın derim.

Nedeni ise basit;

 • Yerli sitelerde max. 50 milyon kişisye satış yapma potansiyeliniz varken, Fiverr’da bu potansiyel 2 milyar kişiye kadar çıkıyor.
 • Ayrıca Fiverr’da dolar olarak kazanırken yerli girişimlerde TL olarak kazanıyorsunuz.

AirBNB

İnternet Üzerinden Para Kazanmak - AirBnB

İnternetten Para Kazanma Siteleri – AirBnB

İnternetten para kazanmak için en geçerli, en güzel ve sosyal etkileşimi en yüksek yollardan bir diğeri de Airbnb.

Peki nedir bu Airbnb ?

#Evinizi ya da evinizin bir odasını potansiyel misafirlere kiralayabileceğiniz dünya çapında işleyen bir sistem. Otel ve konaklama sektörüne alternatif olarak doğmuş ve muazzam olumlu geri dönüşler almış, milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sistem.

#Tükiye’de de binlerce kullanıcı mevcut. Siz de Airbnb sitesine baktığınızda Türkiye’de bir çok kişinin konaklamak isteyenler için yer sağlayıcı olarak evlerini ya da bir odalarını kiraladığını göreceksinizdir.

Öncelikle siteye girin ve yaşadığınız yerdeki yer sağlayıcı kişilerin sağladıkları evlere bakın ve bir fiyat araştırması yapın. Daha sonra ilanınızı oluşturun ve dünyanın her yerinden gelebilecek potansiyel misafirlere hazır olun !

Siz misafirperverliğinizi ne kadar üst seviyelerde tutarsanız, misafirlerinizden o denli olumlu yorum alır ve ne kadar olumlu yorum alırsanız, potansiyel misafirlerin size güvenerek kiraladığınız evde konaklama oranı da o kadar artar.

Fotoğraflarınızı Online Satın ( İnternetten Satış Yaparak Para Kazanma )

İnternetten Yapılabilecek İşler - Fotoğraf Satmak

İnternet Üzerinden Para Kazanmak – Fotoğraf Satmak

Siz için fotoğraf çekmek bir tutku mu ? Peki tutku ile yaptığınız bu hobinizi bir de ek gelire dönüştürme şansınız olsa ?

#İşte, internetten para kazanma yolları arasında en geçerli bir diğer yöntem ise çektiğiniz fotoğraflarınızı tüm dünyaya pazarlamak olacaktır.

Hem sevdiğiniz işi yapabilir hem de sevdiğiniz işi yaparak internetten para kazanbilirsiniz.

Fotoğraflarınızı satabileceğiniz en büyük 2 market iStockPhoto ve Shutterstock. Zaten başka bir yere gitmenize de gerek yok.

Tabii bu marketlerde ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalacaksınızdır. Ancak inanın bana pasif bir şekilde internetten para kazanmak istiyorsanız, en geçerli gerçekçi yollardan birisi de fotoğraflarınızı bu marketler de satmaktan geçer.

Eğer fotoğraflarınızı lisanslayabilir veya bunları stok fotoğraf olarak satabilirseniz, fotoğraflar çevrimiçi satışa sunulduktan sonra, o satıştan gelir elde etmek için ek hiç bir şey yapmanız gerekmez.

Tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp internetten para kazanın, daha doğrusu pasif gelir elde etmenin tadını çıkartmak olur.

Online Marketlerde Ürün Satın

İnternet Üzerinden Para Kazanma - Ürün Satma

İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmak – Ürün Satmak

İnternetten para kazanma bir sanattır. İnanın bu böyledir. Bu sanatı en verimli bir şekilde icraa edebileceğiniz alanlardan bir diğeri de internet üzerinden satış yapmaktan geçer.

Dünya üzerinde alıcı ile satıcıyı buluşturan onlarca market var. Ancak tabii ki bu marketlerin en büyüklerine satış yapmanız, internetten para kazanma potansiyelinizi arttıracaktır.

Peki en iyi alternatiflerim neler ?

Tabii bu mecralardan üzerinden para kazanmak için doğru bir şekilde araştırma yapmanız gerekeir. Ebay ve özellikle de Etsy üzerinden ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Keza Etsy’de satış yapan binlerce Türk olduğunu biliyorum. O yüzden de özellikle Etsy diyorum. Çünkü Etsy’nin ana hedefi butik elbise, takı, düğün ürünleri, hediyeler gibi ürünlerden oluşuyor. Ki bu da ülkemizin en iyi olduğu noktalardan bir tanesi.

Siz de neler satabileceğinize dair biraz araştırma yaparak internetten para kazanma adına Etsy’de ürün listeleyebilir, ihracat yapıp, ciddi paralar kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma - E-Ticaret Sitesi Kurma

E-Ticaret Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

Eminim bir çok kişinin ve belki de sizin de aklınıza kendi e-ticaret sitenizi kurup, ürünlerinizi satarak internetten para kazanma fikri elbet gelmiştir.

Ancak karşılaşına en büyük problem ise her zaman için bir e-ticaret sitenin nasıl kurulacağı, kurulsa bile ödemelerin nasıl alınacağı olmuştur.

İşte, Shopify buna bir çözüm getirmiş. Sizin post cihazı ya da site kurulumu ile ilgilenmenize gerek yok. Shofiy sistemi ile hayal ettiğiniz e-ticaret sitesini kolaylıkla kurabilirsiniz.

Bugüne kadar 350.000 e-ticaret sitesi Shopify ile kurulmuş ve profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Shopify E-ticaret sitesi hayalini hayat geçirmenin en kolay ve en geçerli yollarından birdir.

#Shopify‘ın sunduğu tasarımlardan bir tanesini seçebilir, shopify pos cihaları ile kredi kartı ödemeleri alabilir ve hayalinizdeki E-ticaret siteni hayat kolaylıkla hayata geçirebilir ve internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Domain Alım Satımı Yaparak İnternetten Para Kazanma

Netten Para Kazanma - Domain Alıp Satma

İnternet Üzerinden Para Kazanmak – Domain Alıp Satmak

İnternet üzerinden para kazanma için yapabileceğiniz ve potansiyel getirisi en yüksek olan işlerden birisi de Domain, yani alan adı ticareti yapmak.

Domain:Domain, yani alan adı web site isimleridir, yani wpmavi.com gibi sizinsiteniz.comgibi. Tabii Domain adresi satın almanında bir ücreti vardır. Bu ücret yaklaşık olarak yıllık 20liradır.

Bu milyar dolarlık bir piyasadır. Pek çok domain binlerce hatta yüzbinlerce doların üzerinde satılmıştır. En ucuz domain satışı yapan yer  Godaddy firmasıdır.  Buraya Tıklayarak alan adı sorgulama ekranına gidebilirsiniz.

Domain alıp – satmak için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Bir üründen farkı yoktur. Bir domain’i satın aldığınız zaman adınıza tescillenir. Satın aldığınız marka değeri taşıyabilcek domainleri ise Sedo domain alım satım marketi üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Kendi Web Sitenizi Kurarak İnternetten Para Kazanmak

İnternet Üzerinden Para Kazanmak

İnternet Sitesi Kurmak ve İnternet Üzerinden Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak için ve belki de kendinize yeni bir meslek dalı edineğiniz en geçerli diğer bir yöntem ise internet sitesi kurmak.

Peki bir internet sitesi nasıl kurulur ?

#Bir site kurmak inanın bana düşündüğünüzden çok daha dolay. İnternet sitesi kurmak ve kurduğunuz siteyi yönetmek için hazır yazılarımlar var. Bunların en başında ise wordpress geliyor.

#WordPress ile site kurmak başlıklı yazımı takip ederek bir internet sitesi kurabilirsiniz.

Önce sitenizi kurun ve ardından hangi sektöre yönelik bir site kurmak istiyorsanız, o sektör ile ilgili bir tema ( hazır tasarım ) seçin ve kurulumunu yaptığnız sitenize o temayı giydirin.

Örnek temalar;

Sosyal Medya Temaları
Haber sitesi temaları
İlan Temaları
Emlak Temaları


Umarım İnternetten Para Kazanma: Saçmalık Değil ! Gerçek Yöntemler başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, Wpmavi.com’a ne kadar değer verdiğinizi google’a göster butonunu kullanıp google’a göstererek edebilirsiniz.

Kaynak: https://wpmavi.com/blog-ve-para/internetten-para-kazanma.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir